7 آیتم اصلی در آرایش

تاریخ درج: 1398/01/18
آرایش یکی از روش هایی می باشد که به زیبایی شما کمک می کند اما گاهی با رعایت نکردن اصول اصلی یا مطلع نبودن از اصول اصلی آرایش حتی ممکن است چهره ی خود را زشت کنید. بنابراین آگاهی داشتن از اصول آرایش بسیار مهم است.
7 آیتم اصلی در آرایش وجود دارد که باعث می شود ترکیب آرایش زیباتری در چهره شما نمایان شود. در این مقاله از سایت  می خواهیم عناصر اصلی آرایش را به شما بگوییم.
 
1. پایه : 
شما در ابتدا باید از یک کرم استفاده کنید که تا حد امکان به رنگ پوست شما نزدیک تر باشد و با کیفیت هرچه بیشتر روی پوست شما باقی بماند.
 
2. پن کیک : 
از دیگر 7 آیتم اصلی آرایش می توان به پن کیک اشاره کرد.پن کیک باید یک یا دو تن سبکتر از پایه باشد.
 
3. برنز کردن : 
بهتر است در این مرحله صورت خود را کمی برنزه کنید تا چهره شما را طبیعی نشان دهد اگر شما به دنبال آرایش جدیدی هستید باید بدانید که رنگ ملایم در محدوده برنزه کردن بهترین ترکیب می باشد.
 
4. ریمل : 
ریمل زدن باعث می شود چشم های شما درشت تر جلوه کند برای چشم های رنگی (قهوه ای.سبز.مشکی و آبی) مناسب ترین رنگ ریمل رنگ مشکی است.
 
5. سایه چشم : 
یکی از 7 آیتم اصلی در آرایش، سایه چشم می باشد. رنگ سایه چشم باید با رنگ لباس و پوست و چشم شما مطابقت داشته باشد.
 
6. خط چشم : 
خط چشم می تواند به صورت مایع یا مدادی باشد هدف از زدن خط چشم این است که چشم ها را درشت تر و زیباتر سازد. اگر تبحر در کشیدن خط چشم ندارید از خط چشم مدادی یا ماژیکی استفاده کنید.
 
7. رژ لب : 
آخرین مرحله از آرایش است که به نوعی تکمیل کننده ی آرایش نیز به حساب می آید و علاوه بر جلوه دادن به صورت شما باعث کامل شدن و زیبایی شما می شود، رژلب می باشد. البته باید این نکته ای مهم در انتخاب رنگ رژ لب را به شما متذکر شویم زیرا برخی از رژ لب ها مثل رژ لب های خیلی روشن چهره را بی روح و برخی دیگر مانند رژ لب های خیلی تیره چهره را خشن می کنند. پس تا حد امکان از رژلب های خوش رنگ و متناسب با رنگ پوست و آرایش خود استفاده کنید.
 
 
منبع:
دسته بندی: آرایشگاه زنانه
اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :