چگونگی حجم دادن به مو

تاریخ درج: 1398/01/25
موهای ضخیم و پرپشت از جمله مواردی است که بر زیبایی زنان می افزاید. اما اگر موهای شما کم حجم باشد نیازی به نگرانی نیست باز هم می توانید با وسایل ساده و آشنایی با چگونگی حجم دادن به مو، حجم بیشتری به موهای خود داده و به آن چه که آرزویش را دارید برسید. در این جا با چند نمونه از این ترفندها آشنا شوید.
 
- شانه کردن موها بعد از خشک شدن
اگر می خواهید موها هنگام شانه زدن آسیب نبیند به جای شانه انگشت ها را لای موها بکشید. هنگام خشک کردن با سشوار موها را از ریشه بالا نگه دارید. این کار باعث می شود موها حجیم تر نشان داده شود. بعد از این که موها کاملا خشک شد می توانید از شانه استفاده کنید.
 
- استفاده از گیره در موهای دم اسبی
ابتدا موها را دم اسبی ببندید. سپس یک دسته از بالای موها جدا کنید و آن را گیره مو بزنید. دوباره موها را رها کنید تا گیره زیر موها مخفی شود. این روش حجم موهای دم اسبی را بیشتر می کند.
 
- روشی دیگر، موهای دم اسبی
روش دیگری که برای حجم دادن به موهای دم اسبی می توانید استفاده کنید این است که به جای بستن تمام موها با یک کش مو آن ها را دو دسته کنید و با دو کش مو ببندید.

- استفاده از روشی ساده و سریع
اگر وقت زیادی برای آرایش موها ندارید بعد از حمام موها را در دو دسته بپیچانید و ببندید و اسپری مو بزنید. کمی سشوار بکشید و بعد از خشک شدن باز کنید.
 
- استفاده از شامپو خشک
از دیگر ترفندهای چگونگی حجم دادن به مو استفاده از شامپو مخصوص موهای خشک می باشد. برای این کار موها را دسته دسته جدا کنید و به ریشه موها شامپوی خشک بزنید. بعد از این که شامپو جذب موها شد با شانه به عقب شانه بزنید و در آخر اسپری تافت بزنید.
 
- حجم دادن به موهای بافته
بعد از بافتن موها تارهای مو را از بافت بیرون بکشید و این کار را از پایین بافت شروع کنید. با این روش موهایی حجیم و زیبا خواهید داشت.
 
- سشوار مجدد
یکی از ترفندهای چگونگی حجم دادن به مو، سشوار کردن بعد از درست کردن موها می باشد. سر را پایین نگه دارید و سشوار بزنید. این کار هم حالت موها را ثابت نگه می دارد و هم به موها حجم بیشتری می دهد.
 
- تغییر استایل مو
فرق مو نقش بسیار مهمی در ظاهر شما ایفا می کند. فرق مو را زمانی که موها خیس است راحت تر می توان تغییر داد. بعد از شستن موها با استفاده از انگشت فرق مو را عوض کنید. به عنوان مثال اگر همیشه موها فرق وسط هستند آن را یک طرفه باز کنید تا حجم موها بیشتر نشان داده شود.

- اسپری حجم دهنده مو
اگر وقت زیادی برای رسیدن به موها ندارید از اسپری حجم دهنده استفاده کنید. اسپری را به ریشه موهای خشک بزنید، با انگشت ها موها را پریشان کنید و در آخر شه عقب شانه بزنید. با این کار خیلی سریع و راحت به موها حجم می دهید.
 
منبع:
دسته بندی: آرایشگاه زنانه
اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :