چهره جذاب با آرایش ساده

تاریخ درج: 1398/01/21
آرایش زیاد به چهره ، حالتی مصنوعی یا عروسکی می‌بخشد و از جذابیت آن می کاهد. آرایش باید زیبایی طبیعی به صورت ببخشد، بخصوص برای کسانی که هر روز آرایش می‌کنند، چهره جذاب با آرایش ساده پیشنهاد می شود.

- انتخاب لوازم آرایشی مرغوب
برای داشتن آرایش زیبا به وسایل مناسب احتیاج دارید بنابراین قبل از شروع آموزش آرایش صورت ساده به نکاتی که باید در مورد انتخاب وسایل آرایشی دقت کنید ، اشاره می‌کنیم. در خرید وسایل آرایشی دقت داشته باشید که باید سعی کنید وسایل آرایشی را انتخاب کنید که کمترین آسیب را به پوستتان بزند بنابراین علاوه بر رنگ و کاربرد به جنس و مارک آن نیز توجه کنید ، از فروشنده بخواهید که شما را در خرید وسایل آرایشی راهنمایی کند و اینکه وسایل آرایشی که سرب کمی دارد را بخواهید.
 
- توجه به جزئیات :
• در خرید کرم آرایشی و کرم پودر باید به سازگاری با نوع پوست (چرب ، خشک و …) و همچنین رنگ آن دقت کنید بهتر است همرنگ پوستتان را انتخاب کنید.
• در انتخاب ریمل دقت کنید که می‌خواهید مژه‌هایتان چگونه باشد بلند یا پرپشت؟ سپس با توجه به آن ریمل تهیه کنید.
• در انتخاب رژ لب ابتدا به سرب‌دار بودن آن توجه کنید و مارک خوبی انتخاب کنید سپس باید تصمیم بگیرید که رژ لب مات می‌خواهید یا براق؟ رنگ تیره یا روشن؟ رژ لب مایع یا جامد؟ به رنگ پوست خودتان نیز موقع انتخاب رنگ دقت کنید.
•  بهتر است رنگ رژ گونه و رژ لب با هم ست انتخاب شود.
• در انتخاب خط چشم به ضد آب بودن آن توجه کنید درست است که ضد آب بودن خوب است ولی به معنی این است که مقدار زیادی سرب دارد.
• در انتخاب کانسیلرها هم از فروشنده مخصوص لوازم آرایشی کمک بگیرید.
•  سعی کنید سایه چشم با چندین رنگ مختلف تهیه کنید که با توجه به رنگ لباس و نوع مراسم رنگ سایه را تصمیم بگیرید.
 
- آموزش آرایش ساده :
1. برای داشتن یک چهره جذاب با آرایش ساده هیچ وقت از کرم و یا کرم پودرهای خیلی براق و روشن استفاده نکنید بلکه یک کرم پودر ملایم همرنگ پوستتان کافی است حتی به جای کرم و یا کرم پودر می‌توانید ضد آفتاب رنگی بزنید.

2. قدم بعدی آرایش چشم‌هاست. با یک قلم مو نازک با استفاده از پودرهای فشرده به رنگ دودی و مشکی مات و یا خط چشم و یا حتی مداد چشم ، لابه‌لای مژه‌های بالا که عرض آن نیم سانت است به اندازه چشم خود بکشید دقت کنید که از چشم‌هایتان بیرون نزند تا آرایشتان ملایم و طبیعی دیده شود طوری که انگار فقط حالت چشم‌تان را پررنگ کرده‌اید.
 
3. مرحله سوم، زدن ریمل می باشد. هدف از زدن ریمل تیره کردن رنگ پلک‌ها و جدا ساختن مژه‌ها از هم است. در ابتدا یک لایه ریمل بزنید اگر کافی نبود یک لایه دیگر از داخلی‌ترین نقطه پلک شروع کنید و به سمت بیرون هدایت کنید.
 
4. بعد از تمام شدن آرایش چشم نوبت به ابروها می‌رسد ابروها را سمت بالا شانه کنید و با انگشتانتان به آن حالت دهید اگر نیاز بود کمی مداد ابرو و یا سایه ابرو . … به آن اضافه کنید .
 
5. برای زدن رژگونه، جای اصلی رژگونه را پیدا کرده و خط گونه‌ی خود را برای رژگونه زدن در نظر بگیرید.کاملا گونه‌ها را به داخل بکشید و سپس روی همان نقاط فرو رفته به سمت بالا با برس پهن و مخصوص رژگونه بزنید.
 
6. در آخر برای تکمیل چهره جذاب با آرایش ساده، رژ لب را فراموش نکنید. سعی کنید رژ لبی انتخاب کنید که کمی از لبتان تیره‌تر باشد و مناسب رنگ پوست شما باشد. بهتر است با رنگ رژگونه ست باشد.
 
7. پس برس رژگونه‌ای را که استفاده کرده بودید را دوباره بردارید و پس از کشیدن روی گونه‌ها برای محو کردن رژگونه و مخلوط شدن دو رنگ صورت و گونه آن را روی تمام نقاط صورت حتی پشت چشم‌ها نیز بکشید.
 
- نکات مهم در آموزش آرایش صورت ساده
1. کسانی که پوست خیلی چربی دارند می‌توانند برای دوام بیشتر قبل از زدن کرم پودر با یک پنبه آغشته به الکل سفید رقیق شده با آب ، صورتشان را پاک کنند تا چربی پوستشان متعادل شود. البته این کار برای زمان‌هایی که می‌خواهید به مهمانی خاصی بروید توصیه می‌شود و انجام هر روز این کار باعث کدر شدن پوست می‌شود.
 
2. همیشه بعد از زدن کرم پودر یک تکه پنبه بزرگ بردارید و خیلی آرام به صورت دورانی روی پوستتان بکشید. این کار اضافات کرم پودر را می‌گیرد.
 
3. پودرهای فیکساتور (تثبیت کننده آرایش) در رنگ‌های روشن تا تیره و در مدل‌های مات و شاینی موجودند. پودرهای فیکس معمولا برس یا پد مخصوص دارند و بعد از کرم پودر زده می‌شوند. نوع دیگری از تثبیت کننده‌ها هستند که فقط برای مناطقی که آب و هوای مرطوب دارند مناسب است.
 
 
منبع:
دسته بندی: آرایشگاه زنانه
اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :