ماسک های نگهداری موی خشک و وز

تاریخ درج: 1398/01/31
کمبود آب و رطوبت یکی از علل موی خشک و وز می باشد. برای جلوگیری از این امر می توانید از ماسک های نگهداری موی خشک و وز  بطور طبیعی استفاده کنید. همچنین بهتر است در تغذیه خود تجدید نظر کنید و از این به بعد آب بیشتری بنوشید. سبزیجات هم در خود آب بسیار زیادی را ذخیره دارند که در داشتن پوست و مویی سالم و باطراوت، کمک فراوانی به شما خواهند کرد، پس حتما بعد از این، از برگ‌هاي سبز و پرآب مثل کلم و کاهو… بهره گیری بیشتری بکنید.
 
1. ماسک مو عسل و ماست
3 قاشق غذاخوری عسل
یک فنجان ماست معمولی

ترکیب این دو ماده مغذی، برای درمان موی خشک، بی‌نظیر هست. کافی هست که مو هاي خشک و وز را به مدت 30 دقیقه به این ماسک آغشته کنید تا شاهد تاثیر بسیار سریع آن در صافی و مرطوب شدن موها مشاهده نمایید. بعد از 30 دقیقه، موها را با آب ولرم و شامپوی مناسب و بدون سولفات بشویید و خشک کنید.ماست و عسل، هر دو برای فراهم سازی رطوبت پوست و مو بسیار بی نظیر می باشند.
 
2. ماسک مو سرکه سیب
2 قاشق غذاخوری سرکه سیب
2 فنجان آب

سرکه سیب را در آب بریزید و در واقع با اینکار، سرکه را رقیق خواهید کرد. بعد از این که در حمام موها را شستید، آب اضافی آن را بگیرید و برای چند دقیقه، آن‌ها را با این سرکه رقیق شده بشویید و تمام موها را به آن آغشته کنید و بعد دوباره موها را آب‌کشی کنید. سرکه سیب، به طور کامل موها را پاکسازی میکند و چربی و آلودگی آن را از بین می برد. ضمنا برای حفظ رطوبت موها نیز موثر هست.
 
3. ماسک مو آلوئه‌ورا
1/4 فنجان ژل آلوئه‌ورا
1/4 فنجان روغن «هر نوع روغن طبیعی مثل نارگیل، زیتون، بادام و…»

این دو ماده در یکدیگر ترکیب کنید و به موها بمالید. پوست سر را هم می توانید به این ماسک آغشته کنید. بعد از 20 تا 30 دقیقه، موها را با شامپوی ملایم بشویید و آب‌کشی کنید.
ژل آلوئه‌ورا یک رطوبت‌رسان طبیعی و بینظیر هست که نه تنها موها را مرطوب و نرم میکند، بلکه در اثر بهره گیری از آن با روغن، از خشک شدن موها در روزهای بعدی نیز پیشگیری می‌نماید و یک نقش محافظتی را ایفا خواهد کرد. این روغن باعث نفوذ ژل آلوئه‌ورا در مو و حفظ رطوبت در آن میشود.
 
4. ماسک مو شیر نارگیل
کمی شیر نارگیل را بسته به میزان بلندی موها، در داخل یک کاسه بریزید و آن را روی شعله گرم کنید. سپس موها را با شیر نارگیل ماساژ دهید و 30 دقیقه هم آن را روی موها بگذارید.شیر نارگیل دارای پروتئین‌هاي مغذی برای موهاست که آسیب دیدگی و وزی موها را از بین میبرد و باعث رطوبت، نرمی و درخشش موها می شود.
 
5. ماسک مو روغن بادام و تخم‌مرغ
1/4 فنجان روغن بادام تلخ
یک عدد تخم‌مرغ کامل

این دو ماده را با یکدیگر مخلوط کنید تا ماسک موی روان و یکدستی ایجاد شود و بعد آن را به مدت 40 دقیقه به روی موها بگذارید و سعی کنید با قسمت بندی کردن موها، مطمئن شوید که موها کاملا به آن آغشته شده‌اند. در انتها هم موها را با یک شامپو و نرم کننده بدون سولفات بشویید و خشک کنید.
روغن بادام یک نرم کننده طبیعی هست و رطوبت موها را افزایش میدهد و تخم‌مرغ هم میتواند با مواد مغذی خود، لایه محافطتی و شفت مو که در اثر خشکی، آسیب دیده هست را ترمیم کند.
 
6. ماسک مو آووکادو
یک عدد آووکادوی له شده
یک فنجان ماست معمولی

این دو ماده را با یکدیگر مخلوط کنید تا یک ماسک موی بینظیر و ارزان قیمت را داشته باشید! مو هاي خود را از ابتدا تا انتهای آن به مدت 45 دقیقه به این ماسک مو آغشته کنید و بعد با آب ولرم بشویید. این ماسک سرشار از ویتامین E و B هست که در افزایش رطوبت در موها بی‌نظیر عمل میکند و می تواند بافت مو هاي خشک و وز را هم ترمیم کند.
 
7. ماسک روغن نارگیل و روغن ویتامین E
روغن نارگیل
روغن ویتامین E

میزان روغن ویتامین E به هر اندازه‌اي که هست، روغن نارگیل باید 4 برابر آن باشد. این دو ماده را با یکدیگر مخلوط کنید و میتوانید اضافی آن را در یک ظرف دربسته در یخچال نگه داری کنید. 40 تا 45 دقیقه، موهایتان را از ریشه تا ساقه و انتهای آن، به این ماسک مو آغشته کنید و بعد بشویید.ویتامین e سرشار از آنتی‌اکسیدان هست که با رادیکال‌هاي آزادی که موها را تخریب می کنند، مبارزه میکند و روغن نارگیل هم برای رطوبت بخشیدن به عمق موها بسیار فوق العاده هست.
 
8. ماسک مو مایونز
1/4 فنجان مایونز
1/3 فنجان روغن بادام
1 تا 2 عدد تخم‌مرغ

همۀ مواد را به خوبی در یکدیگر مخلوط کنید تا یک خمیر نرم و یکنواخت ایجاد شود. این ماسک مو را یک تا دو ساعت روی موها بگذارید و تا حد امکان هم موها را با یک کلاه حوله‌اي یا دستمال سر، ببندید.این درمان برای مو هاي خشک و وز، مثل یک معجزه هست که به سادگی تمام قسمت‌هاي وز و آسیب دیده را درمان میکند. با این درمان موی خشک، زیبایی، درخشش فوق‌العاده و نرمی را به موهایتان برگردانید.
 
9. ماسک مو عسل و آب لیمو
2 قاشق غذاخوری عسل
یک قاشق غذاخوری آبلیمو
یک فنجان آب

سه ماده را با یکدیگر کاملا مخلوط کنید و آن را به آرامی به روی کف سر و موها بمالید و برای چند دقیقه، موها و پوست سر را با آن ماساژ دهید و بعد اجازه دهید تا موها برای 10 دقیقه به آن آغشته بمانند و بعد با آب ولرم موها را بشویید و خشک کنید. مو هاي خشک و وز، با مواد موجود در این ماسک، به سادگی تحت درمان قرار میگیرند و شفت خشک و وز موها، ترمیم خواهند شد. همین طور ویتامین C موجود در این ماسک، برای از بین بردن شوره سر نیز خوب هست.
 
 
 
منبع:
دسته بندی: آرایشگاه زنانه
اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :