لوازم آرایشی که باید در مصرف آن ها دقت کرد

تاریخ درج: 1398/01/29
محصولات آرایشی و بهداشتی که در طول روز از آن بر روی پوست استفاده می کنیم ممکن است به دلیل نداشتن اطلاعات کافی به پوست خود آسیب برساند. بنابراین باید لوازم آرایشی که باید در مصرف آن ها دقت کرد را شناخته و در تمیز نگاه داشتن آن ها کوشا باشید. در این مطلب محصولات آرایشی و بهداشتی را که باید با دقت استفاده کنید برای شما جمع آوری کرده ایم .
 
1.کرم های پایه برای آرایش
اکثر پایه های آرایش حاوی سیلیکون هستند.سیلیکون باعث نرمی و صاف شدن منافذ پوست می شود اما همچنین باعث افزایش تعرق صورت میگردد.در شب های خاص و یا زمانی که حس می کردید پوست شما به تسکین دهنده احتیاج دارد فقط از آن ها استفاده کنید.همچنین مطمئن شوید که از یک پاک کننده خوب استفاده می کنید که به طور کامل سیلیکون را از پوست شما حذف می کند.
 
2. شامپو
شامپو های پاک کننده می تواند محصول خوبی برای تمیز کردن موها و سم زدایی موهایتان باشد.از هر شامپو ضدعفونی کننده ای که استفاده کنید به خاطر تمیز کردن مو و پوست سر سبب از بین رفتن غدد سبوم می شوند.بدون چربی و سبوم پوست، موهای شما می توانند خشک شوند و شروع به شکستن کنند.به همین دلیل توصیه می شود در صورت لزوم از شامپوهای شوینده یک بار در هفته یا دو بار در هفته استفاده کنید.
 
3. برس های تمیز کننده صورت
ما فکر می کنیم که تمیز کردن صورت با برس  بهتر است. حتی برس نرم می تواند موجب خشک شدن پوست، آکنه و حتی پسوریازیس و اگزما شود. سعی کنید از این محصولات برای چند روز در هفته استفاده کنید.مخصوصا شب ها زمانی که آرایش زیاد دارید بهتر است از این برس ها استفاده کنید.
 
4. رژ لب 24 ساعته
ماندگاری رژلب های طولانی بسیار لذت بخش است اما مواد موجود در این رژ ها می توانند سبب سایش و پاره شدن لب ها شوند.شما می توانید رژلب خود را با روغن نارگیل پاک کنید.شما می توانید لب های خود را با یک روغن گیاهی و طبیعی چرب کنید و اجازه دهید لب های شما استراحت کند و مرطوب شود.
 
5. ماسک مو
کرم مو محصولاتی هستند که ما بیشتر در حمام از آن ها استفاده می کنیم، اما در واقع موهای ما را سنگین و چرب می کنند.حتی باعث کدر شدن رنگ موهای شما می شود.سعی کنید ماسک های مو را فقط در قسمت ساقه مو استفاده کنید.
 
6. مژه مصنوعی
مژه های مصنوعی  برای برخی شب های خاص ضروری هستند.اما چسب هایی که ما برای مژه های مصنوعی استفاده می کنیم می تواند موجب صدمه به مژه ها شود و باعث می شود مژه های ما آسیب ببیند و دچار ریزش شوند.سعی کنید فقط در شب های بسیار خاص از مژه مصنوعی استفاده کنید.
 
7. لایه بردار
اگرچه لایه برداری بدن سبب احساس تمیزی عمیق می شود اما باعث از بین رفتن کلاژن پوست می گردد اما ممکن است سبب آکنه ،تحریک پوست و مشکلات پوستی شود.لایه برداری را فقط یک بار در هفته انجام دهید.
 
منبع:
دسته بندی: آرایشگاه زنانه
اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :