ضرورت استفاده از ضد آفتاب در فصول سرد

تاریخ درج: 1398/08/11
برخلاف باور عموم که استفاده از ضد آفتاب را فقط برای تابستان مناسب می دانند باید اعلام کنیم که ضرورت استفاده از ضد آفتاب در فصول سرد بیشتر از تابستان بوده و باعث سلامت پوست خواهد شد. در واقع اگر می خواهید پوستی جوان، سالم و شاداب داشته باشید استفاده از ضد آفتاب را فراموش نکنید.
 
- اشعه UV و زمستان
مهم نیست چقدر ابرهایی که در فصل زمستان می بینید ضخیم باشند، در هر حال هشتاد درصد اشعه خورشید از میان این ابرها میگذرد. این اشعه در فصل زمستان نیز می تواند به پوست آسیب برساند. اشعه UVA همیشه حضور دارد و می تواند از میان ابرها یا شیشه نیز رد شده و به پوست نفوذ کند. اگر این اشعه به پوست نفوذ کند باعث پیری پوست شده و به مرور زمان می تواند احتمال بروز سرطان پوست را تشدید نماید. بنابراین مهم است که در تمام طول سال، چه زمانی که هوا آفتابی است چه ابری، از پوست در برابر این اشعه ها محافظت شود.
 
- ضد آفتاب و خواص ضد پیری
زمستان فصلیست که باید از پوست در برابر خشک شدن و در نتیجه آن چروک افتادن جلوگیری کنید. ضد آفتاب ها می توانند به این مساله نیز کمک کنند. هوای خشک و خشن فصل زمستان باعث خشک شدن پوست صورت می شود و همین مساله چروک افتادن روی پوست را تسریع می کند. خوشبختانه، کرم های ضد آفتاب می توانند به کمک شما بیایند. این کرم ها می توانند پوستتان را مرطوب کنند و از حالت خشکی خارج کرده، در عین حال از آن در برابر اشعه خورشید محافظت کنند.
 
- ورزش های زمستانی 
بر اساس تحقیقات صورت گرفته، اشعه UV خورشید هر هزار پا که از سطح دریا بالاتر می روید ۵ درصد شدیدتر می شود. این بدین معناست که شما هر چه به ارتفاعات بالاتری بروید بیشتر در خطر آسیب رسیدن به پوست قرار می گیرید. بنابراین اگر تصمیم دارید در زمستان به تفریحات و ورزش های زمستانی مانند اسکی یا لژسواری بپردازید، حتما از کرم ضد آفتابی که حداقل SPF30 داشته باشد استفاده کنید.
 
منبع:
دسته بندی: آرایشگاه زنانه
اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :