رموز داشتن ناخن های زیبا و محکم

تاریخ درج: 1398/01/21
همه خانم ها به داشتن ناخن های زیبا و سالم، علاقه مند هستند. اما اگر وقت و یا هزینه رفتن به سالن های زیبایی بزرگ را برای آرایش ناخن ندارید، می توانید  با آشنایی از رموز داشتن ناخن های زیبا و محکم  از داشتن ناخن های زیبای خود لذت ببرید.

- استراحت دادن به ناخن
معمولا همه ما دوست داریم ناخن هایمان را متناسب با لباسی که می پوشیم، لاک بزنیم. اما این کار به طور مداوم، صدمات زیادی را به ناخن های شما وارد می کند. پس توجه داشته باشید که استراحت مورد نیاز را به ناخن هایتان بدهید و بعد از هر دوره لاک زدن، چند روزی آن ها را در حالت طبیعی نگه دارید.

- استفاده از مرطوب کننده
یکی از رموز داشتن ناخن های زیبا و محکم استفاده از مرطوب کننده ها  بعد از هر بار شستن دست ها می باشد. زیرا علاوه بر جلوگیری از خشک شدن پوست تان، ناخن های شما را قوی تر و سالم تر نگه می دارد. به طور مثال در فصل تابستان، آن ها را در مقابل کلر استخر و نور خورشید محافظت می کند و همچنین در فصل زمستان که ناخن ها در معرض همیشگی دستکش هستند، کرم مرطوب کننده مقاومت آن ها را بیشتر می کند.

 - استفاده کمتر از ناخن گیر
پیشنهاد می شود که کمتر از ناخن گیر استفاده کنید. مگر اینکه بخواهید ناخن هایتان را از ته بگیرید. در غیر این صورت با بهره بردن از سوهان ناخن، آن ها را شکل دهید و کوتاه کنید.

 - استفاده از محافظ ناخن
استفاده از محافظت کننده های ناخن، یکی دیگر از رموز داشتن ناخن های زیبا و محکم  است. این مواد که شامل آلوئه ورا، کلسیم و ویتامین ای است، از زرد و خشک شدن ناخن های شما جلوگیری می کند. هم چنین شفافیت و نرمی بیشتری به آنها القا می کند.

 - عدم کندن پوست ناخن 
پوست گوشه ناخن تان را نکنید. این کار باعث عفونت می شود. کرم ها و روغن های مخصوصی برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن کناره های ناخن وجود دارد که می توانید از آن ها بهره ببرید.
 
- استفاده از ماسک دست
خانم ها معمولا از ماسک های زیادی برای صورت و یا موهایشان استفاده می کنند، ولی ناخن های خود را فراموش می کنند. با ماساژ دستانتان توسط ماسک های توصیه شده، ناخن های نرم و زیبایی داشته باشید.
 
منبع:
دسته بندی: آرایشگاه زنانه
اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :