دلایل شکسته شدن ناخن ها

تاریخ درج: 1398/01/28
دلایل شکسته شدن ناخن ها به دلایلی مانند کمبود ویتامین و مینرال و همچنین عوامل بیرونی اتفاق می افتد. برای جلوگیری از شکسته شدن ناخن ها باید چه کار کرد؟ چگونه ناخن های خود را تقویت کنیم؟ 
 
- دلایل شکسته شدن ناخن ها
 
1. اگر دستان شما  به طور معمول با مواد شوینده بهداشتی و شیمیایی در ارتباط است ناخن های شما دچار شکستگی می شوند.
 
2. عادات تغذیه ای خود را تغییر دهید.
 
3. بیماری های ناشی از سوخت و ساز بدن به ندرت شامل شکستگی ناخن ها می شود، و مهم ترین دلیل مشکل در غده ترووئید است.
 
4.کمبود آب بدن نیز باعث شکستگی در ناخن ها می شود.زمانی که آب مصرفی بدن کم باشد علاوه بر تاثیر آن بر نواحی دیگر باعث ایجاد مشکلات در ناخن ها نیز می شود.
 
5. یکی دیگر از دلایل شکستن ناخن ها کمبود روغن در بدن است .اما این بدان معنا نیست که روغن بیشتری مصرف کنید.در رژیم غذایی خود به مقدار کافی روغن مصرف کنید.مانند کمبود آب کمبود روغن نیز باعث مشکلات ناخن نیز می شود.
 
6.کمبود ویتامین نیز یکی از دلایل شکستگی ناخن ها  است.هم چنین شما می توانید کمبود ویتامین در بدن را از شکستگی ناخن هایتان متوجه شوید.کمبود ویتامین A، کمبود کلسیم ،کمبود منیزیم ،کمبود آهن،کمبود ویتامین D عواملی هستند که سبب شکستگی ناخن ها می شود.شما می توانید با تغییر عادات تغذیه ای ویتامین های مورد نظر را به بدن برسانید .هم چنین می توانید از مکمل های موجود در داروخانه ها نیز استفاده کنید.
 
7. علاوه بر آن کمبود ویتامین علاوه بر شکسته شدن ناخن ها باعث پوسته پوسته شدن ناخن ها ،تغییر رنگ ها و عواملی از این قبیل می شود.
 
- چگونه از شکسته شدن ناخن ها جلوگیری کنیم ؟
شما می توانید با مراجعه به پزشک معالج کمبود ویتامین ها مورد نیاز در بدن خود را شناسایی کنید.و بر اساس آن ویتامین های مورد نظر را به بدن خودتان برسانید.همچنین می توانید در رژیم عذایی خود آب انگور ، آب هویج و آلو را جای دهید زیرا منبع خوبی از آهن هستند.فقط سعی کنید از آب میوه های طبیعی استفاده کنید.
 
 
منبع:
دسته بندی: آرایشگاه زنانه
اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :