جلوگیری از ریزش مو بصورت طبیعی

تاریخ درج: 1398/01/21
معمولا افرادی که دچار ریزش مو می شوند برای درمان به روش های گوناگون روی می آورند که ممکن است موثر نباشد.ریزش مو اغلب درمان شدنی است و در بسیاری از موارد تنها با دنبال کردن یک رژیم غذایی سالم که سرشار از ویتامین باشد بهترین روش جلوگیری از ریزش مو بصورت طبیعی است. در ادامه قصد داریم با برخی از ویتامین ها و مواد معدنی که در ریزش مو موثر است، بیشتر آشنا شویم.
 
- جلوگیری از ریزش مو با ویتامین A 
برای تولید چربی پوست سر (Sebum) به ویتامین A نیاز است. بدون چربی پوست سر، موهای ما خشک و شکننده می شود و شوره و پوسته های ضخیم در سر نمایان خواهد شد که هر دوی  آنها می تواند آزاردهنده باشد. ویتامین A را که به عنوان یک آنتی اکسیدان نیز شناخته می شود و برای جلوگیری از ریزش مو بصورت طبیعی مفید است. می توان از مواد غذایی مانند انبه، پرتقال، هویج، سیب زمینی شیرین، کدو و جگر دریافت کرد.
 
- جلوگیری از ریزش مو با ویتامین B 
برای دریافت ویتامین B می توانید مواد غذایی مانند ماهی و غذاهای دریایی، گوشت ماکیان، گوشت قرمز، لوبیا، موز، جو دوسر، تخم مرغ، سیب زمینی و شیر کم چربی  یا بدون چربی را در برنامه غذایی خود جای دهید.
 
- جلوگیری از ریزش مو با اسید فولیک
یکی از روش های جلوگیری از ریزش مو بصورت طبیعی استفاده از فولیک اسید است. این ویتامین در درمان و پیشگیری از ریزش مو نقش قابل توجهی دارد. اسید فولیک در مواد غذایی مانند نخود،مارچوبه آب پز، عدس پخته شده و پاپایا وجود دارد.
 
- جلوگیری از ریزش مو با روی
روی به حفظ لطافت پوست سر کمک می کند، از ایجاد شوره پیشگیری می کند  و در حفظ سلامت مو نقش مهمی دارد. کمبود روی می تواند به سفید شدن زودرس موها یا طاسی منجر شود. بدن به طور طبیعی روی ذخیره نمی کند و دریافت آن از منابع غذایی سالم مانند مخمر، زرده تخم مرغ، دانه کدو تنبل و میگو یا مکمل های غذایی مهم است.
 
منبع:
دسته بندی: آرایشگاه مردانه
اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :