جایگزین های گیاهی لوازم آرایشی

تاریخ درج: 1398/01/25
ترکیبات شیمیایی در دراز مدت برای پوست و موی ما ضرر داشته و این در حالی است که طبیعت، محصولات مختلفی را در دسترس قرار داده است که می‌توانیم از آنها برای بهبود وضعیت پوست و موی خود استفاده کنیم. در واقع جایگزین های گیاهی لوازم آرایشی پوست شما را سالم و جوان نگه می دارد و بهترین راه برای مراقبت از پوست می  باشد.
بدیهی است که همه ما می‌خواهیم به بهترین حالت و ظاهر ممکن برسیم. متاسفانه این خواسته گاهی اوقات ما را در مسیری قرار می‌دهد که به دنبال آخرین نوع رژیم غذایی و یا جدیدترین محصولات مراقبت از پوست موجود در بازار باشیم و تمام پولمان را صرف همین کار کنیم. برق لب، لوسیون بدن، شامپو و... این فهرست بی‌پایان است! اغلب زنان روزانه از محصولات مختلف آرایشی و بهداشتی برای مراقبت از پوست خود استفاده می‌کنند. 
 
۱-روغن نارگیل - لوسیون بدن و ضد شوره سر
یکی از جایگزین های گیاهی لوازم آرایشی روغن نارگیل که حاوی اسیدهای چرب زنجیره متوسط است، می باشد. این روغن در نگهداری از پوست و جلوگیری از خشکی و بروز چین و چروک موثر است. شما می‌توانید از روغن نارگیل به صورت مجزا و یا در ترکیب با سایر روغن‌های گیاهی استفاده کنید. این روغن برای پوست و مو مفید است. روغن نارگیل می‌تواند به عمق پیاز مو نفوذ کند، از این رو برای یک مدت طولانی به موهای شما حالت می‌دهد و آنها را مرطوب نگه می‌دارد.
 
۲-حنا - رنگ مو
رنگ مو به سرعت عمل می‌کند؛ اگر می‌خواهید موهای سفید و روشن خود را بپوشانید، می‌توانید از رنگ موی فوری استفاده کنید. اما بیشتر محصولات رنگ مو حاوی ترکیباتی شیمیایی به نام آمین نوع دوم یا مشتقات قطران هستند که گفته می‌شود سرطان‌زا هستند. بنابراین، بهتر است از یک رنگ موی طبیعی مانند حنا استفاده کنید. شما می‌توانید از حنا در ترکیب با روغن کنجد و کاری، یا آب چغندر، کشک، آب لیمو و چای استفاده کنید تا به رنگ دلخواه خود دست پیدا کنید.
 
۳-زردچوبه و میوه - ماسک جوان کننده پوست صورت
از دیگر جایگزین های گیاهی لوازم آرایشی استفاده از ماسک‌های صورت برای جوان‌سازی پوست می باشد. با این حال، محصولات جوان‌سازی عرضه شده در بازار معمولا شیمیایی هستند و از مواد نگهدارنده تشکیل شده‌اند که در طولانی مدت برای پوست مضر خواهند بود. شما می‌توانید از مواد موجود در آشپزخانه برای جوان‌سازی پوستتان استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید از ترکیب پودر زردچوبه با کشک به یک ماسک مخصوص برای صورت دست یابید.
 
منبع:
دسته بندی: آرایشگاه زنانه
اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :