تفاوت فوم و ژل اصلاح

تاریخ درج: 1398/06/21
بسیاری از مردان دوست دارند همیشه صورتی بدون ریش وبه اصطلاح شش تیغ داشته باشند. برای این امر به اصلاح روزانه نیاز دارید که ممکن است پوست خشک شده و آسیب ببیند. برای جلوگیری از این اتفاق کافی است از ابزار روان کننده و آبرسان استفاده کنید که از جمله آنها می توان به خمیر ریش، فوم و ژل اصلاح اشاره کرد. اگر قصد استفاده از فوم یا ژل را دارید بهتر است تفاوت فوم و ژل اصلاح را بدانید.
 
- ژل اصلاح
ژل اصلاح حاوی مواد مرطوب کننده و ویتامین هایی است که خشک شدن و خراشیده شدن پوست در هنگام اصلاح جلوگیری کرده و پوستی نرم و لطیف را در پایان به شما هدیه می دهد. 
 
- فوم اصلاح
فوم یا کف اصلاح باعث می شود تیغ به آسانی روی صورت شما حرکت کند بدون آنکه احساس خراشیدگی داشته باشید . در واقع فوم روند اصلاح صورت را سهولت بخشیده و باعث می شود پس از اصلاح نرمی و طراوت خاصی روی صورت خود حس کنید. همچنین اگر فوم شما حاوی ویتامین یا عصاره گیاهان طبیعی مانند آلوئه ورا باشد پوست  را ترمیم کرده و در صورت زخم آن را التیام می دهد.
 
- تفاوت فوم و ژل اصلاح
 یکی از عمده ترین تفاوت فوم و ژل اصلاح در کف کردن آن می باشد. ژل به نسبت به فوم کف کمتری کرده و باعث می شود ریش بهتر دیده شود. همچنین نیاز نیست در هنگام استفاده مقدار زیادی از آن را روی صورت خود بمالید بنابراین از انجا که قیمت بیشتری نسبت به فوم دارد از نظر هزینه به صرفه تر بوده و مدت زمان بیشتری می توانید از آن استفاده کنید. از دیگر تفاوت های فوم و ژل اصلاح می توان به سهولت در اصلاح اشاره کرد زیرا در هنگام استفاده از ژل تیغ بیشتر پر و مسدود شده و نیاز است که دائما آن را تمیز کنید اما کف اصلاح این مشکل را ندارد و حتی روند اصلاح را سرعت می بخشد.
همچنین میزان حفظ رطوبت پس از اصلاح با فوم به نسبت ژل بیشتر می باشد بنابراین اگر پوست خشکی دارید توصیه می کنیم از فوم اصلاح استفاده کنید ودر صورت استفاده از ژل مصرف ان را به حداقل برسانید و یا پس از اصلاح از مرطوب کننده و آبرسان پوست بر روی صورت خود بهره ببرید.
 
- مزایای استفاده از فوم و ژل اصلاح
یکی از مزیت های مشترک فوم و ژل اصلاح جلوگیری از خشکی و کشیدگی پوست و سهولت در اصلاح می باشد. اصلاح تمیز و کامل، نرمی و لطافت پوست، سازگاری با پوست از دیگر مزایای این ابزار اصلاح است. همچنین قلیایی بودن فرمولاسیون انها از بروز جوش و آکنه جلوگیری می کند مگرانکه بعضی افراد دارای حساسیت های خاص به آن واکنش نشان دهند.
 
منبع:
دسته بندی: آرایشگاه مردانه
اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :