ترفندهای نرم کردن ریش آقایان

تاریخ درج: 1398/01/11
خیلی از خانم‌ها مجذوب مردهایی میشوند که ته ریش یا ریش بلند دارند. بنابراین ترفندهای نرم کردن ریش آقایان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ریش طبیعت زیبایی مردانه است و امروزه  ریش گذاشتن تبدیل به یک ترند جهانی شده است. از سال 2004 کم کم ریش و سبیل هم دوباره مد شد.
 
اما ریشی جذاب است که نرم باشد! ابته این طبیعت ریش است که پس از اصطلاح با ژیلت یا ریش تراش زبر، تیز و به هم ریخته می‌شود. اما این هم چاره دارد. ما امروز برای شما آقایان خوشتیپ و جذاب چند روش خانگی نرم کردن ریش را آماده کرده است. این رو‌ش‌ها را یک ماه امتحان کنید تا نتیجه عالی اون رو ببینید.
 
1.  شامپو نرم کننده 
شاید به نظر آقایان این کار وقت‌گیر باشد، ولی باور کنید که شامپو کردن ریش‌ها خیلی به نرمی آن کمک می‌کند. فقط کف سر و موی شما نیست که نیاز به شامپو کردن دارد، بلکه ریشتان هم باید شامپو بزنید. برای نرم کردن ریش، روزی دوبار کمتر از یک کف دست شامپو را با مقداری آب مخلوط کنید و سه دقیقه صورتتان را با حرکات دایره‌ای ماساژ دهید. دقت کنید که حتما صورتتان را با آب خنک آب بکشید.
 
2. نرم کننده و روغن سیاه‌دانه 
مرحله مهم بعد از شامپو کردن، نرم کننده و روغن زدن است. نرم کننده برای آبرسانی و مرطوب کردن ریش بسیار مفید است، هم چنین باعث براق شدن ریش می‌شود و کاری می‌کند که ریشتان ژولیده به نظر نرسد و صاف بایستد. توصیه می‌شود مقداری روغن را با نرم کننده مخلوط کنید و پنج دقیقه ماساژ دهید. اما این بار برای شستن ریش از آب ولرم استفاده کنید. یکی از روغن‌های پیشنهادی ما، روغن سیاه دانه باریج و روجا است که از عطاری‌ها راحت می‌توانید تهیه کنید.
 
3. روغن اکالیپتوس
بعد از حمام، یعنی زمانی که ریش شما رطوبت دارد و منافذ صورتتان باز است و پذیرش بهتری برای روغن دارد، روغن اکالیپتوس را استفاده کنید. حدود سه قطره برای ریش کوتاه و پنج قطره برای ریش‌های بلند از روغن اکالیپتوس را کف دستتان بمالید. حواستان باشد نباید در مصرف روغن زیاده روری کنید. دستانتان را بهم بمالید و سپس به ریش‌ایتان بمالید. خوب ماساژ دهید و با یک شانه ریش به بالا و پایین شانه کنید تا خوب همه جا مالیده شود.
 
4. عصاره رزماری 
روزی پنج تا ده میلی لیتر از روغن رزماری را روی ریش بمالید و پنج دقیقه ماساژ دهید و با آب ولرم آبکشی کنید. استفاده از عصاره رزماری برای رشد ریش و سبیل نیز مفید است و بوی بدی هم ندارد.
 
5. روغن زیتون 
راه دیگر ترفندهای نرم کردن ریش آقایان روغن زیتون است. با این کار ریش شما مشکی و نرم می‌ماند. روغن زیتون علاوه بر قدرت نرم کنندگی، رشد ریش را زیاد می‌کند و برای تقویت ریش توصیه می‌شود. کاری که باید بکنید این است که دو قاشق چای خوری روغن زیتون ترجیحاً بی بو را کمی گرم کنید (نه داغ!) و روی ریش خود بمالید. حتی می‌توانید بگذارید شب تا صبح روی صورتتان بماند، چون این روغن تقویتی هیچ عوارضی ندارد و سپس آن را با آب گرم بشویید. حتی در اولین استفاده هم اثر نرم کنندگی آن را حس خواهید کرد.
 
6. آلوئه ورا 
ژل داخل گیاه آلوئه ورا را با چاقو از پوستش جدا کنید. ژل بی‌رنگ و بی بو را روی ریش خود بمالید و بگذارید بماند. می‌توانید روزی دوبار این کار را انجام دهید تا ریشتان نرم شود. علاوه بر این آلوئه ورا خاصیت برای ریش خاصیت ضد شوره دارد و همچنین  باعث رفع جوش و درخشندگی آن می‌شود.
 
7. عسل و لیمو ترش
یکی از ترفندهای نرم کردن ریش آقایان عسل می باشد. علاوه بر این عسل رشد ریش را زیاد می‌کند. برای بیشتر شدن اثر آن بهتر است آن را با یک قاشق مرباخوری عسل مخلوط کنید و بعد از پنج تا ده دقیقه با آب خنک (نه گرم) بشویید.
 
با توجه به مشغله روزانه آقایان شاید انجام همه این روش‌ها کمی وقت‌گیر باشد ولی مطمئن باشید اگر حداقل یک یا دو روش را به طور مداوم انجام دهید، زود جواب گرفته و ریش نرم، براق و زیبایی خواهید داشت.
منبع:
دسته بندی: آرایشگاه مردانه
اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :