ترفندهای موثر در لایه برداری

تاریخ درج: 1398/08/09
لایه برداری یکی از روش های موثر در پاکسازی منافذ پوست و جمع آوری سلول های مرده از روی پوست می باشد. اما برای اثربخشی بیشتر و بهتر است نیاز است با ترفندهای موثر در لایه برداری آشنا بوده تا بتوانید پوستی صاف، درخشان و زیبا داشته باشید.
 
1. شستشوی صورت 
قبل از شروع فرآیند لایه برداری بهتر است صورت خود را به خوبی شسته و پاک کنید. تمیزی صورت نتیجه استفاده از اسکراب را به مراتب بهتر خواهد کرد. چرا که روزنه های پوستی تمیز و آماده  لایه برداری میشوند.
 
2. انتخاب اسکراب مناسب 
اسکراب مناسب باعث می شود پوست شما به آرامی  لایه برداری شده و دچار حساسیت و صدمه نشود. ابتدا نوع پوست صورت خود را شناسایی کرده و سپس اسکراب مناسب را پیدا کنید. بعد از استفاده از اسکراب بهتر است حتما از مرطوب کننده استفاده شود.
 
3. لایه برداری خانگی و طبیعی
 شما میتوانید با استفاده از آب لیمو و شکر یک لایه بردار موثر و طبیعی تهیه کنید. کافی است سه قاشق غذا خوری عسل را به نصف استکان آبلیموی تازه و طبیعی اضافه کرده و آن را با پنبه به صورت خود بمالید. بعد از گذشت 15 دقیقه می توانید آن را با آب سرد بشویید.
 
4-نحوه صحیح استفاده از اسکراب
 ابتدا مقدار کمی از اسکراب مورد نظر را روی گونه ها قرار دهید و سپس به آرامی و احتیاط با حرکات دورانی آن را به باقی نواحی صورت بمالید. این کار را با نوک انگشتان و به آرامی انجام دهید.  از لایه بردارهای قوی برای صورت استفاده نکنید. همچنین توصیه میشود از لایه بردارهای دارای " گرانول" نیز برای صورت استفاده نشود.
 
5- ایجاد فواصل مناسب برای لایه برداری 
 به دلیل حساسیت بالای پوست صورت بهتر است فواصل استفاده از لایه بردار مرتب و مناسب باشد. برای این کار بهترین راه استفاده از لایه بردار مناسب دو روز در هفته است. استفاده زیاد از لایه بردار نه تنها مناسب نیست بلکه  ph پوست را تغییر میدهد.
 
 
منبع:
دسته بندی: آرایشگاه زنانه
اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :