اشتباهات رایج در پاکسازی صورت

تاریخ درج: 1398/02/02
درباره تمیز کردن صورت نکاتی وجود دارد که شما باید از آنها آگاهی داشته باشید اما گاهی ممکن است در این زمینه دچار اشتباهات رایج در پاکسازی صورت شوید. بنابراین ما برای شما این نکات را گرد آوری کرده ایم.در این مطلب 10 نکته مهم برای مراقبت از پوست صورت شما در هنگام شستن وجود دارد که باید از آنها اطلاع داشته باشید.
 
1. عدم شستشو صورت قبل از رفتن به رختخواب
در زندگی روزمره ما در معرض آلودگی های هوا قرار می گیریم و این آلودگی ها و ذرات موجود در هوا به پوست ما می چسبد.اگر آلودگی ها موجود بر روی پوست خود را قبل از رفتن به رختخواب نشوییم باعث تحریک پوست ما و در نتیجه به وجود آمدن آکنه و مشکلات پوستی می شود.
 
2. نشستن صورت در هنگام صبح
شاید شما با خود فکر کنید که صبح ها پوست شما تمیز است ونیاز به شستشو ندارد اما شب ها زمانیکه شما در خواب هستید باکتری ها موجود بر روی بالش به پوست صورت شما می چسبد .به همین دلیل شما باید هنگام صبح صورت خود را حتما بشویید.
 
3. شستشو صورت با آب گرم
اگر که یک دوش آب گرم در روزهای سرد پاییز و زمستان باعث رفع خستگی شما می شود اما می دانستید که شستن صورت با آب گرم بسیار برای پوست شما مضر است ؟زیرا آب گرم باعث بزرگ شدن رگ های خونی شما و آسیب دیدن پوست حساس صورت می شود.در این حالت پوست شما سریع تر رطوبت خود را از دست می دهد.
 
4. تمیز کردن آرایش صورت فقط با محلول های پاک کننده
بعضی از وسایل آرایشی هستند که در برابر آب بسیار مقاوم هستند.به همین دلیل شما نمی توانید فقط از محلول های پاک کننده برای پاک کردن آرایش صورت استفاده کنید.مخصوصا زمانی که تمام روز آرایش کرده هستید.در ابتدا صورت خود را بشویید سپس از یک تونر مناسب استفاده کنید.
 
5. تمیز کردن صورت با دستمال مرطوب
متخصصان پوست می گویند که تمیز کردن پوست با دستمال مرطوب باعث از بین رفتن آلودگی ها روی پوست نمی شود.بعد از استفاده از دستمال مرطوب حتما صورت خود را با شوینده مناسب بشویید.
 
6. استفاده مکرر از یک حوله
اگر از حوله صورت استفاده می کنید باید پس از هر بار استفاده آن را بشویید.زیرا استفاده مکرر از یک حوله باعت تجمع میکروب ها بر روی حوله می گردد .شما می توانید از دستمال کاغذی استفاده کنید.
 
7. شستن صورت بیش از 30 ثانیه
هیچ قانونی مبنی بر اینکه هر چه صورت خود را مدت زمان بیشتری بشویید تمیز تر می شود وجود ندارد.ایده آل ترین مدت زمان ممکن برای شستشوی صورت بین ۲۰-۳۰ ثانیه است.بیش از این زمان باعث آسیب رسیدن به پوست شما می شود.زیرا باعث ایجاد التهاب در پوست می گردد.صورت خود را با آب ولرم به مدت زمان ۱۵ ثانیه بشویید.
 
8. شستن بیش از حد صورت
اگر شما فکر می کنید هر چقدر صورت خود را بیشتد بشویید تمیز تر می شود سخت در اشتباهید.ایده آل ترین حالت ممکن برای شستن صورت روزی ۲ بار صبح و شب است.بر اساس نظر متخصصان شستن بیش از حد صورت باعث تحریک پوست می گردد.
 
9. شستشو بعد از استفاده از ماسک صورت
بر روی بسیاری از ماسک های موجود در بازار درج شده است که بعد از استفاده صورت خود را با آب بشویید.دلیل آن این است که مراقبت از پوست باید به صورت کاملا  و تمیز انجام شود.در این صورت  پاک کننده صورت  به پوست شما کاملا نفوذ می کند.
 
10. استفاده نکردن از تونر
امروزه انواع تونر متناسب با پوست شما در بازار وجود دارد و شما می توانید به راحتی آن ها را انتخاب کنید.بعد از شستن صورت حتما از تونر برای تمیز کردن صورت خود استفاده کنید تا پوست شما کاملا تمیز شود.
 
منبع:
دسته بندی: آرایشگاه زنانه
اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :