اشتباهاتی که رنگ مو را از بین می برد

تاریخ درج: 1398/01/18
همانطور که می دانید مراقبت از کسانی موهای رنگ شده  نسبت به موهای طبیعی  بیشتر می باشد.به همین علت موهای رنگ شده می تواند زیبایی شما را چند برابر کرده و در صورت عدم مراقبت صحیح می تواند باعث کابوس شما شده و مشکلاتی از قبیل موهای خشک ،موخوره ،شکستگی و عدم شفافیت برای شما به ارمغان بیاورد.
بنابراین مراقبت از مو پس از رنگ کردن از اهمیت بسیار زیادی برخودار است. اگر شما نیز دارای موهای رنگ شده هستید حداقل یک بار اشتباهاتی که رنگ مو را از بین میبرد را انجام داده اید. پس بهتر است مراقب باشید.
 
1. عدم استفاده از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده
ساختن شامپو برای موهای رنگ شده دلیلی دارد !استفاده از شامپو مخصوص موهای رنگ شده باعث ماندگاری رنگ مو و شفافیت آن می شود.و این نیز نکته مهمی برای موهای رنگ شده است.اگر دوست دارید موهای شما شفافیت خود را از دست ندهند و مانند روز اول باشند حتما از شامپو مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید.
 
2. استفاده کردن از دستگاههای برقی
اگر شما ازسشوار یا اتو مو یا دستگاههای برقی برای شکل دادن به موهایتان استفاده می کنید مطمئن باشید که در برابر گرما از موهای شما مراقبت می کنند و باعث آسیب دیدن موهای شما نمی شوند.ودر خرید این دستگاهها به این فاکتور توجه کنید.
 
3. عدم محافظت در برابر اشعه خورشید
مخصوصا در فصل تابستان همان طور که باید از پوست صورت خود مراقبت کنیم باید از موهای خود نیز مراقبت کرده و به سلامت آن ها اهمیت دهیم .می توانید از محصولات مراقبت از مو که در مقابل اشعه UV مقاوم هستند استفاده کنید.همچنین می توانید از کلاه برای جلوگیری از آسیب خورشید استفاده کنید.
 
4.عدم محافظت از موهای خود در برابر کلر و آب دریا
رنگ موهای شما در استخر بر اثر کلر موجود در آن و در دریا به دلیل داشتن نمک آسیب می بیند و شفافیت خود را ازدست می دهد.به همین دلیل حتما بعد از استخر و دریا موهای خود را با آب تمیز شستشو دهید.و همچنین از محصولات مراقبت از مو حتما استفاده کنید.
 
5. شستشو موها با آب گرم
ذرات موجود در آب خود به تنهایی سبب از بین رفتن شفافیت موها می شود.زمانی که شما با آب گرم موهای خود را می شویید باعث تقویت این امر می شوید.به همین دلیل تا می توانید موهای خود را با آب ولرم و یا حتی آب سرد بشویید.
 
منبع:
دسته بندی: آرایشگاه زنانه
اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :